Παιχνίδι σε τρεις ηπείρους (14/03)

Παιχνίδι
Καλημέρα φίλοι αναγνώστες του bet-prognostika. Σήμερα κλειδώνουν δύο ακόμα εισιτήρια με τα παιχνίδια στο Μάντσεστερ και στο Πόρτο για το Τσάμπιονς λιγκ. Οι προτάσεις μας θα είναι φυσικά από αυτές τις αναμετρήσεις καθώς και δύο ακόμη επιλογές από Μαρόκο και Παραγουάη. Θα το ξενυχτήσουμε λίγο αλλά αξίζει τον κόπο. Ας ξεκινήσουμε τις προτάσεις μας χρονολογικά.

Γουιντάντ Καζαμπλάνκα – Ιτιχάντ Τανγκέρ

Οι γηπεδούχοι θέλουν να εκμεταλλευτούν την απώλεια βαθμών της πρωτοπόρου Φαρ Ραμπάτ και να μειώσει την διαφορά στους 2 πόντους. Προέρχεται από δική της απώλεια στο προηγούμενο παιχνίδι όπου αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3. Στην έδρα της παρουσιάζεται ισχυρή με ρεκόρ 6-2-1.

Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος. Πήρε μεγάλη νίκη ψυχολογίας σε ένα δύσκολο παιχνίδι με την Ολιμπίκ ντε Σάφι με 2-1. Απέχει βέβαια 12 πόντους από την ζώνη του υποβιβασμού και ελπίζει μόνο σε θαύμα για την σωτηρία της. Εκτός έδρας έχει μόλις 1 ισοπαλία και 9 ήττες.

Ένα παιχνίδι που μπορεί να καθαρίσει η Γουιντάντ Καζαμπλάνκα από το ημίχρονο.

Οι καλύτερες αποδόσεις για το Champions League παίζουν στη Stoiximan.

Μάντσεστερ Σίτι – Λειψία

Η Σίτι στο πρώτο παιχνίδι με την Λειψία στην Γερμανία προηγήθηκε νωρίς χωρίς να δημιουργήσει ευκαιρίες. Κυριάρχησε το passing game  χωρίς αξιόλογες απειλές. Στο δεύτερο ημίχρονο δέχτηκε πίεση και ισοφαρίστηκε σε ένα δεύτερο ημίχρονο που η Λειψία είχε τις περισσότερες ευκαιρίες. Στο πρωτάθλημα μέτρα τρεις σερί νίκες.

Οι Γερμανοί φυσικά δεν είναι ικανοποιημένοι με την ισοπαλία καθώς κοίταξαν στα μάτια την Σίτι και εκμεταλλεύτηκαν τους χώρους και τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν. Θέλουν το κάτι παραπάνω και θα παλέψουν για αποτέλεσμα δίχως να έχουν να χάσουν κάτι. Στο πρωτάθλημα καθάρισαν την Γκλάντμπαχ με 3-0 σε μια άνετη επικράτηση.

Η Σίτι έχει ρεκόρ στην έδρα της 21 νίκες και 2 ισοπαλίες στα τελευταία ευρωπαϊκά. Θα καθαρίσει από νωρίς την υπόθεση πρόκριση και θα έχουμε και γκολ.

Πόρτο – Ίντερ

Το δεύτερο εισιτήριο του Τσάμπιονς λιγκ παίζει στην Πορτογαλία για σήμερα. Δεν άξιζε να χάσει στον πρώτο παιχνίδι. Δυστυχώς η αποβολή την έκανε να μείνει πίσω με αποτέλεσμα να δεχτεί το 1-0.  Θέλει να προχωρήσει στην διοργάνωση και να εκμεταλλευτεί την δυνατή έδρα. Προέρχεται από αγχωτική νικη με 3-2 κόντρα στην Εστορίλ.

Από την άλλη οι Ιταλοί  κάθε άλλο παρά χαρούμενοι μπορεί να είναι από την νίκη στο πρώτο παιχνίδι. Ξέρουν ότι το παιχνίδι στην Πορτογαλία θα είναι πολύ δύσκολο. Έχασαν στην έδρα της Σπέτσια με 2-1 και ακολουθεί το ντέρμπι με την Γιουβέντους την Κυριακή.

Το πιο πιθανό είναι να πέσουν κορμιά και να έχουμε ένα πολύ σκληρό παιχνίδι οπότε πάμε με τις κάρτες τις Ίντερ στο δεύτερο ημίχρονο.

Γκουαρανί Ασουνσιόν – Τακουαρί

Αλλάζουμε ήπειρο και πάμε στην Παραγουάη όπου η Γκουαρανί θέλει μόνο νίκη για να ακολουθήσει την Λιμπερτάδ. Μπορεί να ξεκίνησε το πρωτάθλημα αγχωτικά αλλά έχει βρει τα πατήματα της με 3/3 νίκες στα τελευταία παιχνίδια. Στην έδρα της είναι πολύ δυνατή και θέλει να εκμεταλλευτεί την ανωτερότητα της.

Οι φιλοξενούμενοι δεν είναι ικανοποιημένοι με την μέχρι ώρας παρουσία τους στο πρωτάθλημα Παραγουάης. Έχουν μια ισοπαλία και 5 ήττες στα μέχρι τώρα παιχνίδια. Η εικόνα τους αγωνιστικά είναι κακή.

Θα πάμε με την έδρα από το ημίχρονο και στα γκολ της Γκουαρανί.

Πατήστε εδώ για να δείτε αναλυτικά τις επιλογές μου!