may paysafecard

Νίκος Μποζιονέλος

Πτώσεις τιμών, ένστικτο, ίντριγκα, σκορ

στοιχημα στοιχημα

Το μπασκετάκι πλήρωσε (και) χθες, αν περνούσε ή μείωνε ο Παναθηναϊκός θα είχε γίνει πάρτυ αλλά ΟΚ, δεν είχα καν απαίτηση από τον εαυτό μου να βγάλει 6/6! Γενικώς η EuroLeague, εμμένω, έχει λάθη στις αποδόσεις, και στα φαβορί και στα over, ορισμένα εξ αυτών περνάνε από το… 35ο λεπτό. Σημαντικό δε, ότι η βραδιά ήταν με κέρδος… Σάββατο των… ντέρμπι σήμερα, ως θα δείτε παρακάτω. Το ότι υπάρχει ντέρμπι δεν σημαίνει ότι ντε και καλά θα ποντάρεις, έτσι;

H AEK δεν πληρώνει και άσχημα, στο 1.91 με την Κέρκυρα η τιμή κρίνεται καλή (για τα δεδομένα της Super League) ωστόσο οι Φαίακες μια χαρά ομάδα έχουν και δέχονται δύσκολα γκολ. Τάση στο no goal έχουν αμφότερες πάντως αλλά το «ζευγάρωμα» στην εν λόγω έδρα με κάνει να μην αποκλείω και το υψηλότατο οver (2.45!). Η Βέροια μόνο όταν προηγήθηκε νίκησε (τον Πανιώνιο), εξ ου και το ματς με τον Παναιτωλικό είναι για live και όχι κάτι άλλο. Στο δε Πλατανιάς – Πανιώνιος… όλα μέσα, κάποια στιγμή οι Νεοσμυρνιώτες θα κάνουν καλό ματς και το 3.40 είναι μεγάλο…

Ματσάρα έχει η Premier League, το Σίτι – Τσέλσι στο Μάντσεστερ είναι η απόλυτη… σκακιέρα! Τι λαγό θα βγάλει από το καπέλο ο Πεπ Γκουαρδιόλα και πώς, και αν, μπορεί να σταματήσει η ομάδα του Αντόνιο Κόντε. Δεν θα ποντάρω κάτι, από ένστικτο και μόνο σε τέτοια ματς πάω στο over 1,5 στο ημίχρονο (2.60 σήμερα!) αλλά δεν ασχολήθηκα, είναι και η τάση μου να αποφεύγω τα ματς του μεσημεριού σαββατιάτικα στο Νησί… Εμείς η… Λίβερπουλ επιθυμούμε την ισοπαλία, να ξέρετε!

Κατά τα λοιπά, το πρόγραμμα έχει ενδιαφέρον. Ιντριγκαδόρικα!

Για το Μπαρτσελόνα – Ρεάλ Μαδρίτης, τι να αναλύσεις; Ξέρουμε τα πάντα, εμφανή τα πάντα. Είναι ματσάρα και κάθε ανάλυση δύναται να έχει καταρρεύσει από το… 5ο λεπτό! Δεδομένα η Μπάρτσα δεν είναι καλά και αναγκαστικά θα είναι βασικός ο Ινιέστα που έχει 42 ημέρες να αγωνιστεί, δεδομένα η Ρεάλ άνευ Μπέιλ χάνει σε εκρηκτικότητα, δεδομένα ο Ζιντάν δείχνει ένα κλικ πιο έξυπνος τακτικά από τον Ενρίκε (θυμηθείτε το 4-1-4-1 με την Ατλέτικο, στο 3-0…), δεδομένα ένας Μέσι ή ένας Ρονάλντο μπορεί να το κρίνει με μια ενέργεια. Αν κριθεί και δεν λήξει ισόπαλο, το Χ λείπει στα τελευταία επτά μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας, το 0-0 μάλιστα έχει να εμφανιστεί από το 2002! Λέτε; Ο μεν Μέσι δεν σκόραρε στα τελευταία πέντε clasicos, ο Ρονάλντο από τα 16 γκολ του στην Μπάρτσα τα 10 τα έβαλε στο «Καμπ Νου»! ΡΕΑΛιστικά (χεχε, ΟΚ, αντικειμενικά γράφω…) δεν έχει κάνει δεύτερο «κολλητό» διπλό η Ρεάλ στη Βαρκελώνη από το 1965 και η ισοπαλία σήμερα ως ένστικτο μου έχει… κάτσει. Στοιχηματικά, καθαρά στοιχηματικά όμως, ο άσος το 1.85 είναι αστείος… Μια funetιά στο 0-0 (δεν μαμιέται…) κι αν μπει γκολ νωρίς, να απολαύσω το ματς χωρίς περισσότερες έννοιες!

Το πλήρες άρθρο, οι επιλογές και ο τρόπος στοιχηματισμού στο foxbet.gr.

Νίκος Μποζιονέλος (Facebook, Twitter, Google+)

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Παιχνίδι με φαβορί Πέντε στο παιχνίδι »